Ważne informacje dotyczące kempingów

Poniższe zasady dotyczą wszystkich kempingów oznaczonych logiem
"Happy Camp" i "Aqua Camp".

Happy Camp
Aqua Camp
parking

W cenę pobytu wliczony jest parking dla jednego samochodu, zazwyczaj w pobliżu miejsca zakwaterowania lub na wyznaczonym miejscu na kempingu. Parking dla drugiego samochodu jest dodatkowo płatny (wg uregulowań wewnętrznych kempingu). Na kilku kempingach parking znajduje się poza kempingiem i może być dodatkowo płatny.

grill

Każdy mobile-home i namiot wyposażony jest w grill węglowy lub gazowy, chyba że przepisy wewnętrzne kempingu nie zezwalają na grillowanie (szczegóły przy opisie kempingu).

 • grill węglowy na kempingach: Bella Italia, Butterfly, Cisano San Vito, San Francesco (Desenzano), Serenella, Eden, Villaggio Turistico Albatros, Tenuta Primero, Laguna Village, San Francesco (Caorle), Residence Village, Marina di Venezia, Rosapineta, Vigna Sul Mar, Norcenni, Free Beach, Stork, San Menaio, La Masseria, Thurium, Fabulous, Baia Domizia, El Bahira, Tonnara, El Delfin Verde, Cala Gogo, Vilanova Park, Domaine La Yole, Park Umag, Lanterna Camp, Bijela Uvala, Terme Catez, Bella Austria, Fured
 • grill gazowy na kempingach: Adriatico, Italy Camping Village, Union Lido, Free Time, Park Albatros, California, Baia Blu La Tortuga, L´Ultima Spiaggia, Castel Montgri, Sylvamar, Bi Village, Solaris, Belvedere

Aqua Camp - grill na wyposażeniu: Village Pelso (ex. Europa), Aranypart, Villagio Turistico Albartos.

Nie dozwolone grillowanie na kempingach/lub brak grilla na wyposażeniu: Ca ́ Savio, Orbetello, Salinello, Manacore, Torre Rinalda, Bella Sardinia, Iscrixedda, Klenovica, Brioni, Indije.

recepcja

Na każdym kempingu znajduje się recepcja Happy Camp / Aqua Camp, pracownicy służą pomocą podczas zakwaterowania i udzielają potrzebnych informacji. Na większości kempingów personel jest anglojęzyczny.

kaucja

Po przyjeździe pobierana jest kaucja w wysokości 100€ (płatna gotówką). Dostaną Państwo do podpisania pokwitowanie, które należy okazać na koniec pobytu, aby otrzymać zwrot kaucji, Aby otrzymać zwrot kaucji w pełnej wysokości 100€ należy oddać posprzątany mobil-home/namiot. Szczególną uwagę prosimy zwrócić na czystość łazienki, lodówki i kuchenki. Opłata w wysokości 30€ (MH Aqua, MH Sole), 40€ (namiot, maxi namiot, MH Classic, MH Standard, MH Comfort) lub 50€ (MH Premium, Plus) za sprzątanie końcowe będzie potrącona z kaucji w przypadku zwrotu nieposprzątanego mobil-homu/namiotu. Happy Camp / Aqua Camp oferuje wyposażenie dla 6/7 osób, prosimy zadbać o otrzymane wyposażenie, ponieważ wszelkie znalezione uszkodzenia zostaną potrącone z kaucji na koniec pobytu.

sejf

Prawie każdy kemping ma dostępny sejf w recepcji (patrz opis kempingu). Zalecamy skorzystanie z usługi przy większych kosztownościach.

W katalogu wszystkie ceny podane są w EURO, ale prosimy pamiętać, że na Węgrzech i w Chorwacji wciąż obowiązuje lokalna waluta.

regulamin

Wszystkie kempingi posiadają wewnętrzne regulaminy, niezależne od Happy Camp / Aqua camp, których należy przestrzegać. Szczegółowe informacje można uzyskać w recepcji kempingu.

animacje

Większość kempingów oferuje program animacji (kursy sportowe, mini-kluby, pokazy, przedstawienia, wieczorne występy dla dorosłych i dzieci) w sezonie (lipiec-sierpień). Poza sezonem niektóre kempingi oferują program ograniczony. Na niektórych kempingach mogą pobierać dodatkową opłatę (szczegóły w recepcji kempingu).

basen

Niemal na wszystkich kempingach korzystanie z basenu jest wliczone w cenę. Na niektórych obowiązkowe jest noszenie czepków kąpielowych. Na niektórych kempingach konieczne jest noszenie bransoletki lub karty, którą otrzymają Państwo po opłaceniu kaucji (opis kempingu).

opłata

We Francji, Hiszpanii, Austrii, Chorwacji, na Węgrzech oraz na niektórych kempingach we Włoszech pobierana jest opłata klimatyczna. Jest to podatek lokalny, płatny bezpośrednio na recepcji kempingu.

Na kempingach w Chorwacji: Bi Village, Bjela Uvala, Lanterna Camp, Park Umag, Belvedere oraz Solaris opłata klimatyczna wliczona jest w cenę.

sezon

Często rozpoczęcie sezonu przez Happy Camp/Aqua Camp zbiega się z otwarciem kempingu. Nie wszystkie usługi i urządzenia mogą być od razu dostępne (wiele wymaga konserwacji po przerwie zimowej), często otwarcie basenów uzależnione jest od warunków pogodowych. Prosimy zatem o zrozumienie, że nie zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować pełną funkcjonalność kempingu na początku sezonu.

namiot

Na kempingu pozostajemy w bliskości z naturą, dlatego czasami możemy spotkać w naszym miejscu zakwaterowania rożne "sympatyczne zwierzątka".

zakaz palenia

We wszystkich strukturach zakwaterowania obowiązuje zakaz palenia.

zakaz wprowadzania zwierząt

PSY NA KEMPINGACH

Począwszy od 2015 roku na wybranych kempingach Happy Camp akceptowane jest przebywanie z psami w określonej liczbie na wybrany rodzaj zakwaterowania. Taka rezerwacja dostępna jest tylko na zapytanie i musi ona zostać pisemnie potwierdzona przez Dział Rezerwacji sieci Happy Camp.

Lista kempingów akceptujących psy:

Dodatkowa opłata za psa to 5 €/dzień:

 • Butterfly (Jezioro Garda) – tylko w mobile-homach Standard
 • San Francesco Desenazano (Jezioro Garda)
 • Vigna Sul Mar (Emilia Romania) - tylko w mobile-homach Standard
 • Norcenni Girasole Club (Toskania) - tylko w mobile-homach Standard
 • Bella Austria (Austria)
 • Park Albatros (Toskania) - tylko w mobile-homach Standard
 • Orbetello (Toskania) - NOWOŚĆ w 2017!
 • Stork (Abruzja)
 • Manacore (Apulia) - tylko w mobile-homach Classic
 • La Masseria (Apulia) - tylko w mobile-homach Standard
 • Bella Sardinia (Sardynia)
 • Castel Montgri (Hiszpania) - NOWOŚĆ w 2017!
 • Solaris (Chorwacja) tylko w mobile-homach Standard - NOWOŚĆ w 2017!
 • Terme Catez (Słowenia) - tylko w mobile-homach Standard

Dodatkowa opłata za psa to 12 €/dzień - NOWOŚĆ w 2017!

 • L’Ultima Spiaggia (Sardynia)
 • Domaine la Yole (Francja)
 • Bijela Uvala (Chorwacja) - tylko w mobile-homach Comfort
 • Tonnara (Sardynia)
 • Free Beach (Toskania)
 • Albatros (Friuli)

Na pozostałych kempingach pobyt z psem nie jest akceptowany, nawet jeśli kemping przyjmuje zwierzęta.

W momencie dokonywania rezerwacji należy poinformować o chęci zabrania ze sobą psa. Wysyłając zapytanie należy podać informacje o rasie psa, jego wadze. Jeśli rezerwacja zostanie potwierdzona, otrzymają Państwo pisemne potwierdzenie, które będzie należało okazać na recepcji kempingu. Klient, który przyjedzie na kemping i nie okaże pisemnego potwierdzenia nie zostanie wpuszczony na teren kempingu. Dodatkowa opłata za psa to 5 €/dzień lub 12 €/dzień.

Po przyjeździe pobierana jest kaucja w wysokości 120€ (płatna gotówką), z której pobierana jest obligatoryjna opłata 20 € za sprzątanie domku, w którym przebywał pies. Dodatkowo jeśli mobile-home nie zostanie posprzątany (zgodnie z wymaganiami Happy/Aqua Camp) potrącone zostanie 30€.

Tylko wybrane rasy psów zostaną wpuszczone na kemping, przy rezerwacji jednego domku można zabrać jednego psa, pies nie może ważyć więcej niż 15 kg. Każdy pies musi posiadać paszport oraz elektroniczny micro-chip. Zwierzę musi podróżować z europejską książeczką zdrowia oraz paszportem, musi mieć aktualne szczepienia (zgodnie z prawem obowiązującym w kraju destynacji).

Na terenie kempingu, pies musi być trzymany na smyczy i być przez cały czas pod opieką właściciela. Właściciel zobligowany jest do sprzątania nieczystości po swoim psie oraz przestrzegać zasad dobrego sąsiedztwa.

W domkach psy nie mogą spać na łózkach, nie mogą być również kąpane w łazienkach. Na kempingach są wyznaczone specjalne miejsca gdzie można wykąpać psa. Nie wolno pozostawiać psów samych bez opieki w domkach oraz przed nimi. Prosimy również o nie pozostawianie swoich pupili samych w samochodach.

Prosimy pamiętać, że każdy kemping posiada swój własny regulamin dotyczący pobytu zwierząt, prosimy również o dostosowanie się do niego i przestrzegania go.

Należy zabrać ze sobą jedzenie, zabawki oraz wszystkie niezbędne akcesoria dla psa (miski na jedzenie, wodę), worki na nieczystości oraz smycz.

minimalny pobyt

Minimalny pobyt na kempingach.

Minimalny pobyt może być uzależniony od terminu przyjazdu na kemping i jest podany w ofertach poszczególnych kempingów.

Zakwaterowanie od godz. 16:00 do 20:00, wykwaterowanie od 07:00 do 10:00.

ceny

Ceny kempingów we Włoszech podane są za noc za 4 osoby, za wyjątkiem Villagio Turistico Albatros (Friuli).

Ceny kempingów w Hiszpanii, Francji, Chorwacji, Słowenii i na Węgrzech oraz na Villagio Turistico Albatros (Friuli) za noc za 5, 6 lub 7 osób.

Pobyt piątej i szóstej, siódmej osoby musi zostać zgłoszony w momencie rezerwacji i kosztuje 5€/os./noc.

Uwaga:

 • namioty Maxi Tent i Happy Tent są przeznaczone dla maksymalnie 6 osób.
 • mobile-homy Happy Classic oraz Happy Comfort są przeznaczone dla maksymalnie 6 osób, za wyjątkiem kempingów: Internazionale Manacore MH Classic without sea view – max. 5 osób dorosłych + 1 dziecko oraz Castell Montgrii MH Comfort - możliwość zakwaterowania tylko 5 osób.
 • mobile-homy Happy Standard oraz Aqua i Sole są przeznaczone dla max. 5 osób dorosłych i 1 dziecka (max. 1,50 m i max. 60 kg), za wyjątkiem Thurium MH Standard - możliwość zakwaterowania tylko 4 osób dorosłych i dziecka (do max.12 lat)
 • mobile-homy Happy Plus (ex.Lux) oraz Happy Premium są przeznaczone dla max. 7 osób, za wyj. Kempingu Vilanova Parc – MH Premium dla max. 6 osób.
wczasy rodzinne

grupy

Happy Camp / Aqua Camp oferuje wczasy rodzinne. Pobyt grup młodzieżowych (poniżej 25 lat) musi zostać uzgodniony ze wszystkimi szczegółami, ponieważ wiele kempingów nie przyjmuje grup młodzieży. Grupy (rodzin, młodych ludzi, szkół), które rezerwują więcej niż 1 mobile-home muszą zostać potwierdzone przez Happy Camp.

W mobile-homach w zalezniości od typu może być zakwaterowane maksymalnie (poza wyjątkami):

 • STANDARD, AQUA, SOLE - 5 osób dorosłych i dziecko (max. 150 cm i 6 kg)
 • CLASSIC, COMFORT - 6 osób
 • PLUS, PREMIUM - 7 osób
 • NAMIOT - 6 osób

DOSTĘPNE DLA KLIENTÓW Happy Camp / Aqua Camp:

pościel

Istnieje możliwość wypożyczenia pościeli. Zapotrzebowanie należy zgłosić w momencie składania rezerwacji lub co najmniej na miesiąc przed przyjazdem. Dołożymy wszelkich starań aby zrealizować zamówienia złożone w ostatniej chwili, ale nie możemy zagwarantować, że będzie to możliwe, zwłaszcza jeśli chodzi o wakacje na południu Włoch i na Sardynii. Opłata za wypożyczenie pościeli pobierana będzie na miejscu:

 • 15€ - komplet pościeli na podwójne łóżko + 2 ręczniki
 • 10€ - komplet pościeli na pojedyncze łóżko +1 ręcznik
 • 12€ - 2 ręczniki plażowe (w MH Aqua Camp)
 • 8€ - 1 ręcznik plażowy (w MH Happy Camp)
lóżeczka i krzesełka dziecięce

Prosimy poinformować nas w momencie rezerwacji, jeśli będą Państwo chcieli skorzystać z łóżeczka/krzesełka dla dziecka. Opłata 2€/dzień/szt. pobierana będzie na miejscu, bezpośrednio przez przedstawicieli Happy Camp / Aqua Camp. Jeśli chodzi o "życzenia specjalne" (miejsce w cieniu, w pobliżu znajomych, boiska, basenu, itp.), nie możemy zagwarantować ich na 100%, ale dołożymy wszelkich starań, aby je spełnić.

klimatyzacja

Klimatyzacja jest dostępna na wybranych kempingach bezpłatnie lub za dodatkową opłatą 5€/dzień i może być domówiona na miejscu w dniu przyjazdu. Opłata na kempingu.

Klimatyzacja jest dostępna na kempingach:

 • Węgry: Fured, Pelso (ex Europa), Aranypart,
 • Włochy: Bella Italia, Butterfly, Cisano San Vito, San Francesco (Desenzano), Serenella, Eden, Tenuta Primero, Villaggio Turistico Albatros, Laguna Village, San Francesco (Caorle), Adriatico, Residence Village, Union Lido, Italy Village Camping, Marina di Venezia, Rosapineta, Vigna Sul Mar, Norcenni, Free Time, Park Albatros, Orbetello, California, Fabulous, Baia Domizia, Stork, Salinello, Torre Rinalda, San Menaio, Manacore, La Masseria, Thurium, El Bahira, Bella Sardinia, Iscrixedda, Tonnara, L ́ Ulitma Spiaggia
 • Chorwacja: Bi Village, Laterna Camp, Park Umag, Bjela Uvala, Solaris, Belvedere, Brioni, Indije
 • Hiszpania: El Delfin Verde, Castel Montgri, Vilanova Park
 • Francja: Domaine La Yole
 • Austria: Bella Austria – tylko mh Classic
 • Słowenia: Terme Catez

Brak klimatyzacji na kempingach: Ca ́ Savio (Wenecja Euganejska), Free Beach (Toskania), Baia Blu La Tortuga (Sardynia), Cala Gogo (Hiszpania), Sylvamar (Francja), Bella Austria (Austria) – MH Standard oraz w namiotach.

Klimatyzacja na kempingach w Chorwacji: Belvedere, Bijela Uvala, Bi Village, Lanterna, Park Umag, Solaris wliczona jest w cenę.

energia

Woda (tylko w mobile-homach), elektryczność, gaz - wliczone są w cenę.

wyposazenie

Mobile-Homy na kempingach mogą być wyposażone w:

 • Parasole: Bella Italia (namiot), Bella Italia (Standard), Cisano San Vito (namiot), San Francesco Desenzano, Serenella (Standard), Villagio Turistico Albatros, Tenuta Primero, Laguna Village (namiot), Camping San Francesco (Caorle), Union Lido, Norcenni Girasole Club (Standard), Orbetello (Standard), Bella Sardinia, Tonnara (namiot), L ́Ultima Spiaggia (Standard), Iscrixedda (namiot), Castel Montgri, Cala Gogo, Lanterna Camp (Comfort), Bella Austria (Classic), Brioni, Indije, Aranypart, Pelso
 • Przedsionki: Camping Cisano San Vito (Standard), Eden (Standard), Residence Village, Italy Camping Village, Vigna Sul Mar (Standard), Free Time, Orbetello (namiot), Salinello (Classic), Stork, San Menaio, Torre Rinalda, La Masseria (Comfort i Standard), Thurium, California, Baia Domizia, El Bahira, Baia Blu La Tortuga, Tonnara (Classic), L ́Ultima Spiaggia (namiot), Iscrixedda (Classic), Terme Catez, Fured
 • Markizy: Camping Butterfly (Standard), Camping Cisano San Vito (Standard), Laguna Village (Standard), Free Beach, Manacore (Classic),
 • Drewniane tarasy: Bella Italia (Standard), Camping Eden (Standard), Camping San Francesco (Caorle), Vigna Sul Mar (Standard), Free Time, Orbetello (Standard), Stork, San Menaio, Torre Rinalda, La Masseria (Comfort i Standard), Thurium, California, Lanterna Camp (Comfort), Terme Catez,
 • Półkryte drewniane tarasy: Camping Bella Italia (Premium), Butterfly (Premium), Eden (Premium), Laguna Village (Premium), Adriatico, Ca ́ Savio (Standard), Marina di Venezia, Rosapineta, Vigna Sul Mar (Premium), Norcenni Girasole Club (Premium), Salinello (Premium), Manacore (Premium), La Masseria (Premium), Fabulous, El Delfin Verde (Premium), Vilanova Park, Sylvamar (Premium), Domaine La Yole (Premium), Park Umag (Premium), Lanterna Camp (Premium), Bijela Uvala, Bi Village, Solaris, Belvedere
 • Kryte drewniane tarasy: Camping Bella Italia (Lux), Serenella (Premium), Park Albatros, Bella Austria (Standard), Brioni, Indije

Dodatkowe koszty

100€/obiekt kaucja (depozyt) gotówka na miejscu
40€/obiekt sprzątanie końcowe obiektów na kempingach Aqua Camp pobierana z kaucji w przypadku zwrotu nieposprzątanego obiektu
40€/obiekt sprzątanie końcowe - mobile home: Classic, Standard, Comfort (dotyczy kempingów Happy Camp) pobierana z kaucji w przypadku zwrotu nieposprzątanego obiektu
50€/obiekt sprzątanie końcowe - namiot, mobile home: Premium, Plus (dotyczy kempingów Happy Camp) pobierana z kaucji w przypadku zwrotu nieposprzątanego obiektu
2€/dzień łóżeczko dla dziecka konieczne zgłoszenie w momencie rezerwacji, opłata na miejscu
2€/dzień krzesełko dla dziecka
2€/dzień wanienka dla dziecka
20€/komplet komplet pościeli na podwójne łóżko + 2 ręczniki
15€/komplet komplet pościeli na pojedyncze łóżko +1 ręcznik
12€/komplet (Aqua Camp) ręcznik plażowy (2 szt.)
8€/szt. (Happy Camp) ręcznik plażowy (1 szt.)
5€/dzień klimatyzacja opłata na miejscu

W przypadku rezerwacji do 28 dni przed wyjazdem (za wyjątkiem klimatyzacji) wszystkie dodatkowe zamówienia muszą zostać potwierdzone.

przejdź na początek strony

 

przejdź na początek strony